Uniwersytet Gregoriański: Kurs online na temat synodalności Kościoła

Uniwersytet Gregoriański: Kurs online na temat synodalności Kościoła
Fot. jezuici.pl
jezuici.pl / tk

Wydział Teologiczny Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie zapowiedział inaugurację kursu online na temat synodu i synodalności.

Jest on adresowany nie tylko do studentów, ale do wszystkich chętnych, którym zależy na Kościele.

DEON.PL POLECA
Proces synodalny stanowi również wyzwanie dla teologii. Jest zaproszeniem do pogłębienia rozumienia Kościoła będącego w samej swojej istocie synodalnym.

„Wśród wielu powodów, jakie skłoniły nas do zorganizowania tego kursu, decydujący był apel Papieża, aby w proces synodalny zaangażować jak najwięcej osób” – wyjaśnia redakcji Osservatore Romano o. Philipp Renczes SJ, dziekan Wydziału Teologii.

Kurs będzie składał się z dwunastu spotkań, od listopada 2021 do kwietnia 2022. Podzielony jest na dwa bloki tematyczne:

- W jakim punkcie synodalności jesteśmy? Fundamenty teologiczne Kościoła synodalnego oraz powiązanie synodalności z sakramentalnym życiem Kościoła (26.11.2021 – 21.01.2022)

- Tematy poruszone podczas pierwszego bloku zostaną pogłębione w odniesieniu do prawa kanonicznego, teologii duchowości i filozofii (25.02-1.04.2022)

„Refleksja nacechowana realizmem i zaufaniem do Kościoła, zastanawianie się nad wyzwaniami, przed jakimi stoi wiara – to właśnie to, co staramy się robić zajmując się teologią: odkryć taki sposób myślenia o wierze i Kościele w obecnych czasach, abyśmy pozostając autentycznie zakotwiczeni w Ewangelii i w tradycji Kościoła byli w naszej refleksji wiarygodni dla tych, którzy szukają odpowiedzi na wielkie pytania ludzkości” – powiedział o. Philipp Renczes SJ.

Źródło: jezuici.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Vigil José Luis Martin
Książka jest historią życia św. Ignacego Loyoli, założyciela Jezuitów. Nie jest to jednak typowa hagiografia, ale powieść, której bohaterem i narratorem jest sam Loyola. Mimo iż mamy do czynienia z fikcją literacką, wszystkie fakty pojawiające...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Uniwersytet Gregoriański: Kurs online na temat synodalności Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.