USA: Strzelanina w "megakościele". Dwie osoby zostały ranne

USA: Strzelanina w "megakościele". Dwie osoby zostały ranne
Fot. SERGEY PAZHARSKI / depositphotos.com
PAP / tk

Dwie osoby, w tym 5-letni chłopiec, zostały w niedzielę ranne podczas strzelaniny w dawnej hali sportowej przerobionej na kościół w Houston, w stanie Teksas - poinformowały władze. Sprawczyni strzelaniny poniosła śmierć.

Jak poinformowała policja w Houston, strzelaninę rozpoczęła niespodziewanie uzbrojona w karabin kobieta, która weszła do kościoła z 5-letnim chłopcem w przerwie między modłami odprawianymi przez znanego pastora i kaznodzieja telewizyjnego Joela Osteena.

W hali, która może pomieścić 16,8 tys. osób, wybuchła panika. Ludzie w popłochu próbowali wydostać się na zewnątrz. Po krótkiej wymianie ognia kobieta została zastrzelona przez dwóch policjantów po służbie.

DEON.PL POLECA

Szef policji w Houston Troy Finner powiedział, że ciężko ranny został towarzyszący kobiecie chłopiec. W stanie krytycznym został odwieziony do szpitala. Finner dodał, że nie jest jasne czy dziecko zostało zranione przez kobietę, czy przez policjantów. Ranny został też 57-letni mężczyzna.

Nie wiadomo też, jakie były motywy działania kobiety. Finner podkreślił, że "szybkie unieszkodliwienie kobiety zapobiegło znacznie większej licznie ofiar".

Kazania i nabożeństwa odprawiane przez 60-letniego Osteena są transmitowane na żywo przez staje telewizyjne i oglądane przez miliony widzów w USA.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: Strzelanina w "megakościele". Dwie osoby zostały ranne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.