USA: tydzień Szkół Katolickich

USA: tydzień Szkół Katolickich
(fot. shutterstock.com)
KAI / jm

W Stanach Zjednoczonych trwają obchody Tygodnia Szkół Katolickich. Jego tegoroczne hasło to: "Szkoły katolickie: wspólnoty wiary, wiedza i służba". Celem tej dorocznej inicjatywy jest ukazanie znaczenia katolickiej edukacji, a także promocja szkół katolickich na terenie całego kraju. Tradycyjnie już tydzień rozpoczął się w ostatnią niedzielę stycznia. Zakończy się 6 lutego.

Organizują go episkopat USA i tamtejszy Krajowy Związek Edukacji Katolickiej.

DEON.PL POLECA"Szkoły katolickie są istotnym aspektem misji Kościoła polegającej na głoszeniu Ewangelii" - twierdzą organizatorzy tygodnia. Uważają oni również, że kręgosłupem katolickiej edukacji jest dobra relacja między rodzicami, szkołą i Kościołem. W Stanach Zjednoczonych istnieje obecnie 6600 szkół katolickich, do których uczęszcza blisko 2 mln uczniów.

Obchody tygodnia służą również ukazaniu wysokiego poziomu edukacji katolickiej. Dla przykładu organizatorzy podają, że 98 proc. uczniów szkół katolickich kończy wykształcenie średnie, a 86 proc. ich absolwentów podejmuje naukę na wyższych uczelniach.

W bieżącym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na obchody tygodnia składają się Msze, spotkania ze znanymi absolwentami, zawody sportowe i turnieje wiedzy, a także dzień otwartych drzwi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: tydzień Szkół Katolickich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.