USA: Zakonnice przeciw antykoncepcji

USA: Zakonnice przeciw antykoncepcji
(fot. Stephan Rosger / CC BY 2.0 / flickr.com)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie mg

Amerykańskie Małe Siostry Ubogich będą apelować do Sądu Najwyższego, aby nie były zmuszane do rozpowszechniania środków antykoncepcyjnych w prowadzonych przez siebie ośrodkach.

Zgromadzenie Małych Sióstr od 175 lat troszczy się o najbiedniejszych i, jak powiedziała przełożona prowincjalna s. Lorain Marie Maguire, "siostry pełnią tę służbę miłości ze względu na swoją wiarę; dlatego nie możemy i nie powinniśmy wybierać między naszą służbą dla ubogich a naszą wiarą".

Siostry są jedną z setek organizacji sprzeciwiających się nowym przepisom o antykoncepcji, według których każdy ośrodek zdrowia korzystający z dofinansowania z ubezpieczeń społecznych jest zobowiązany do udostępniania pacjentom środków antykoncepcyjnych, sterylizacji i tabletek wczesnoporonnych.

Siostrom grozi kara 2,5 mln dolarów i utrata 40 proc. z 6 mln dolarów corocznego dofinasowania.

Adwokat reprezentujący Małe Siostry Ubogich Mark Rienzi stwierdził, że "w Ameryce ani sąd, ani biurokraci nie mają prawa pouczać sióstr, co jest moralne, a co niemoralne. Rząd nie potrzebuje też zakonnic, aby rozpowszechniać środki antykoncepcyjne".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Zakonnice przeciw antykoncepcji
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

USA: Zakonnice przeciw antykoncepcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.