W Fatimie kard. Konrad Krajewski zawierzył Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi

W Fatimie kard. Konrad Krajewski zawierzył Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi
fot. Depositphotos
PAP / pk

Kilka tysięcy katolików wzięło udział w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii, w piątkowej uroczystości zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Wśród uczestników był prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa, a także przedstawiciele ambasady Ukrainy w Lizbonie.

Popołudniowe wydarzenie w Fatimie poprowadził papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski w jedności z papieżem Franciszkiem, którzy w tym samym czasie podczas uroczystości pokutnej w bazylice Świętego Piotra w Watykanie również dokonał podobnego aktu.

Modlitwy o pokój w centralnym miejscu sanktuarium fatimskiego

W trwającej ponad dwie godziny uroczystości w fatimskim sanktuarium wzięli udział portugalscy biskupi, liczne duchowieństwo oraz przedstawiciele wspólnoty ukraińskiej zamieszkującej Portugalię.

Modlitwy o pokój odbywały się w tzw. Kapliczce Objawień, centralnym miejscu sanktuarium fatimskiego. Prowadzone były w kilku językach, w tym po rosyjsku, ukraińsku i polsku.

DEON.PL POLECA

W czwartek minął miesiąc od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

W Fatimie kard. Konrad Krajewski zawierzył Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.