W Lublinie powstanie plac abp Życińskiego

8 lat temu
KAI / drr

Z inicjatywą nadania imienia zmarłego przed rokiem metropolity miejskiemu placowi wystąpili kilka tygodni temu radni Platformy Obywatelskiej.

Jak mówi rzeczniczka ratusza, Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, prezydent miasta Krzysztof Żuk odniósł się do pomysłu pozytywnie, ale poprosił o skonsultowanie go ze środowiskiem KUL i kurią. Dodała, że do ratusza wpłynęło stanowisko Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wyrażone uchwałą Senatu uczelni, gdzie bardzo wyraźnie poproszono prezydenta o podjęcie działań, które miałyby spowodować takie uczczenie osoby abp. Życińskiego. Plac, o którym mowa, powstanie przed przyszłym Centrum Spotkania Kultur, między ul. Radziszewskiego a al. Racławickimi.

Prezydent miasta Krzysztof Żuk zaznaczył, że abp Życiński był związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, ale był też postacią, która wrosła we współczesny Lublin na tyle mocno, że warto mu poświęcić miejsce przy uniwersytecie i powstającym Centrum Spotkania Kultur. Obiekt powstanie na miejscu tzw. Teatru w Budowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Lublinie powstanie plac abp Życińskiego
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

W Lublinie powstanie plac abp Życińskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.