W lutym papież chce modlić się za kobiety. "Przemoc wobec nich to nikczemność"

W lutym papież chce modlić się za kobiety. "Przemoc wobec nich to nikczemność"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / jb

Papież Franciszek nazwał przemoc wobec kobiet "nikczemnością i upadkiem" całej ludzkości. Wezwał do modlitwy za kobiety atakowane, znieważane i gwałcone. To słowa papieża z jego intencji modlitewnych na luty.

 

DEON.PL POLECA

W krótkim nagraniu filmowym, udostępnionym przez Watykan w poniedziałek, Franciszek powiedział po hiszpańsku: "Dzisiaj kobiety nadal doznają przemocy; psychologicznej, słownej, fizycznej, seksualnej".

Posłuchaj całego nagrania:

Podkreślił, że "ogromne wrażenie robi liczba kobiet atakowanych, znieważanych, gwałconych".

"Różne formy maltretowania, których doświadcza wiele kobiet, to nikczemność, upadek dla całej ludzkości; dla mężczyzn i dla całej ludzkości" - dodał papież.

"Świadectwa ofiar, które mają odwagę przerwać milczenie, są wołaniem proszącym o pomoc, którego nie możemy zignorować. Nie możemy odwrócić wzroku w inną stronę" - oświadczył Franciszek.

Wezwał wiernych na całym świecie: "Módlmy się za kobiety, ofiary przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo i aby ich cierpienie zostało zauważone i wysłuchane przez wszystkich".

Nagranie przygotowała jak co miesiąc Światowa Sieć Modlitwy Papieża.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

W lutym papież chce modlić się za kobiety. "Przemoc wobec nich to nikczemność"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.