W Meksyku zamordowano dwóch jezuitów. Zginęli, broniąc człowieka przed uzbrojonym napastnikiem

W Meksyku zamordowano dwóch jezuitów. Zginęli, broniąc człowieka przed uzbrojonym napastnikiem
fot. Jesuits Global
Vatican News / pk

Ojcowie Javier Campos SJ i Joaquín Mora SJ zginęli w poniedziałek, broniąc mężczyzny, który wbiegł do kościoła w poszukiwaniu schronienia. Uciekał przed uzbrojonym napastnikiem.

Luis Gerardo Moro Madrid SJ, prowincjał Prowincji Meksykańskiej Towarzystwa Jezusowego, poinformował o smutnej wiadomości w wydanym przez siebie oświadczeniu.

DEON.PL POLECA
"Z głębokim bólem i poczuciem udręki informuję, że 20 czerwca po południu w Cerocahui, Tarahumara, jezuici - ojcowie Javier Campos SJ i Joaquín Mora SJ - zostali zamordowani, próbując bronić człowieka szukającego schronienia w kościele, ściganego przez uzbrojonego mężczyznę".

Prowincjał dodał, że jezuici współpracowali z władzami federalnymi i stanowymi, próbując zagwarantować bezpieczeństwo trzem innych jezuitom.

Luis Gerardo Moro Madrid SJ publicznie potępił morderstwo i zażądał "szybkiego śledztwa" oraz zagwarantowania bezpieczeństwa doświadczającej przemocy społeczności Meksyku. 

- Proszę, abyście dołączyli do modlitw w intencji zamordowanych - powiedział ojciec Madrid.

Ubolewanie na wieść o morderstwie wyraził również generał Towarzystwa Jezusowego Arturo Sosa SJ.

- Jestem zszokowany i zasmucony tą wiadomością. Moje myśli i modlitwy są z jezuitami w Meksyku i ich rodzinami. Musimy powstrzymać przemoc w naszym świecie i niepotrzebne cierpienia - powiedział generał jezuitów.

 

Źródło: Vatican News / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W Meksyku zamordowano dwóch jezuitów. Zginęli, broniąc człowieka przed uzbrojonym napastnikiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.