W Moskwie wieczór pamięci św. Jana Pawła II

W Moskwie wieczór pamięci św. Jana Pawła II
(fot. Alessia Pierdomenico / Shutterstock.com)
5 lat temu
KAI / pk

Spotkanie z okazji kolejnej rocznicy początku pontyfikatu Papieża Polaka odbyło się w Moskwie. Jego organizatorem było rosyjskie Stowarzyszenie św. Jana Pawła II.

W pomieszczeniach Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Moskwie zebrali się członkowie Stowarzyszenia św. Jana Pawła II wraz ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi oraz zainteresowanymi osobą papieża Polaka mieszkańcami Moskwy.

Dużym zainteresowaniem zebranych cieszyła się prezentacja Igora Baranowa o polskich śladach Karola Wojtyły. Opowiadanie autora ożywił pokaz slajdów z Wadowic, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Warszawy, Niepokalanowa.

Przypomnieć należy, że Igor Baranow jest współautorem pierwszej części rosyjskiego filmu o Janie Pawle II pt. "Nie bój się, modlę się za Ciebie", który nakręcił razem z zamordowaną półtora roku temu Tamarą Elżbietą Jakżyną. Na spotkaniu wybrzmiały recytacje poezji oraz innych utworów Karola Wojtyły.

W ostatniej części spotkania każdy mógł podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpośrednich kontaktów z Papieżem Polakiem, spotkania z jego twórczością oraz wpływu duchowości św. Jana Pawła II na osobisty rozwój duchowy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Moskwie wieczór pamięci św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.