W Pakistanie młode chrześcijanki są porywane i zmuszane do przejścia na islam

W Pakistanie młode chrześcijanki są porywane i zmuszane do przejścia na islam
Fot. YouTube/CatholicRadioTVNet
aciprensa.com / tk

Chrześcijanie w Pakistanie apelują, aby zaprzestano porywania i przymusowego nawracania na islam wyznawców innych religii. Problem ten dotyczy przede wszystkim młodych chrześcijańskich dziewcząt. W tym roku w Pakistanie doszło już do ponad dwudziestu przypadków uprowadzenia i wymuszania przejścia na islam.

Simran Masih jest 15-letnią dziewczynką, która została porwana przez dwóch muzułmańskich pracowników szpitala, gdy opiekowała się swoim młodszym bratem chorującym na polio. Należy do kościoła Armii Zbawienia w Warburton w Pakistanie. Jej ojciec, Iqbal Masih, powiedział, że sprawcy uprowadzenia byli uzbrojeni, a jednym z nich był ich sąsiad. Dodał również, że chce odzyskać swoje dziecko.

Jak podaje aciprensa.com porwanie Simran jest jednym z wielu do jakich dochodzi obecnie w Pakistanie. Tamtejsza organizacja działająca na rzecz prześladowanych chrześcijan odnotowała już ponad dwadzieścia przypadków uprowadzeń młodych dziewcząt, do których doszło tylko w tym roku. Pakistańscy katoliccy księża podkreślają, że walka z porywaniami i zmuszaniem do przejścia na islam to największe wyzwanie z jakim musi zmierzyć się Kościół w tym kraju.

Porywane chrześcijanki są nie tylko przymusowo nawracane na islam, lecz również zmuszane do zawierania małżeństw z muzułmanami. Władze Pakistanu, mimo świadomości problemu, nieskutecznie działają z jego powstrzymaniem.

Nasir Saeed, dyrektor CLAAS UK (Centrum Pomocy Prawnej w Wielkiej Brytanii) powiedział, że „to frustrujące, ponieważ rząd i organy ścigania – które mają władzę – są świadome sytuacji, ale przymykają oko. System sądownictwa pod wpływem islamu stał się również siatką bezpieczeństwa dla pedofilów i gwałcicieli, którzy wykorzystują islam, aby usprawiedliwić swoje zbrodnicze czyny”.

DEON.PL POLECA

Nieskuteczna działanie pakistańskiego rządu

Pakistański rząd rozpatrzył ustawę, według której o zmianie wyznania będą mogły decydować tylko osoby, które ukończyły 18 rok życia. Projekt ustawy spotkał się jednak ze sprzeciwem wśród niektórych polityków i jest w dalszym ciągu rozpatrywany przez kolejne organy władzy. Minister ds. religii powiedział, że „w islamie są przykłady nawrócenia przed 18 rokiem życia. Jeśli ktoś chciał zmienić swoją religię przed ukończeniem 18 roku życia, był to jego wybór. Małżeństwo przed 18 rokiem życia to temat do innej dyskusji”.

Pakistańscy chrześcijanie starają się walczyć z porwaniami i przymusowych nawracaniem młodych dziewcząt. Tamtejszy biskup wystosował do sądu pismo o ochronę chrześcijańskich dziewcząt przed przymusowym nawracaniem na islam i zawieraniem małżeństw z muzułmanami. Sąd Najwyższy odrzucił jednak jego petycję. Biskup nie daje za wygraną i zapowiada, że w dalszym ciągu będzie zwracał się z tą sprawą do wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: aciprensa.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

W Pakistanie młode chrześcijanki są porywane i zmuszane do przejścia na islam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.