W Rio de Janeiro powstanie kościół św. Jana Pawła II

W Rio de Janeiro powstanie kościół św. Jana Pawła II
(fot. Beyond Forgetting / Foter.com / CC BY 2.0)
KAI / pk

Najpiękniejsze miasto świata, za jakie uważane jest Rio de Janeiro, będzie miało nowy kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

W tych dniach ustalono lokalizację i poświęcono teren pod budowę przyszłej świątyni. Powstanie ona w dzielnicy Barra da Tijuca, gdzie powstaje "Ilha Pura" - osada dla sportowców, którzy wezmą udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Na miejscu budowy postawiono już żelbetonowy krzyż wysokości 5 metrów.

Obrzędowi poświęcenia ziemi pod budowę przyszłego kościoła przewodniczył metropolita Rio de Janeiro kard. Orani João Tempesta. Na obszarze o powierzchni ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych zostaną zbudowane sanktuarium i muzeum. Podczas ceremonii kardynał zauważył, że wraz z rozwojem i postępem Rio obserwuje się równocześnie wzrost głodu Boga i miłości bliźniego.

- Przeżywamy naszą historię w mieście należącym do nas i gdzie jest miejsce na nadprzyrodzoność. Bardzo ważne w jego dziejach są wartości duchowe i wiara. Dzięki ich obecności miasto nie zagubi swojego ducha. Patrząc w przyszłość nie zapominamy naszych wartości, gdyż to one wzbogacają nasze miasto. Jego rozwojowi towarzyszy także postęp człowieka, który poszukuje Boga i miłości bliźniego - powiedział kard. Tempesta.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Rio de Janeiro powstanie kościół św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.