W Taizé trwa spotkanie młodych chrześcijan i muzułmanów

W Taizé trwa spotkanie młodych chrześcijan i muzułmanów
(fot. facebook.com/taize)
KAI / kk

Młodzi chrześcijanie i muzułmanie spotkali się w Taizé, aby wspólnie dyskutować nad dokumentem o powszechnym braterstwie, jaki w Abu Zabi Papież Franciszek podpisał wraz z wielkim imam Ahmadem Al-Tayyibem.

Podkreśla on wartość ludzkiego braterstwa i aspiruje do tego, by stać się przewodnikiem dla młodych pokoleń na drodze do wzajemnego szacunku. Trzydniowe wydarzeni zakończy się 25 sierpnia.

W spotkaniu biorą udział młodzi z całego świata w wieku od 18 do 35 lat. Rozpoczęła je refleksja nad dokumentem, który przedstawili imam Mohamed Soyir-Bajrafil z Paryża i ks. Christian Delorme z Lyonu. Dziś młodzież zastanawia się nad różnymi doświadczeniami dialogu i przyjaźni, jakie już mają miejsce w Europie, ale także w Libanie, Senegalu czy Bangladeszu. Rozmawiać będzie także na temat szeroko rozumianej gościnności, w czym pomogą młodym imam i katolicki kapłan z Marsylii. Zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie mają przygotowane osobne miejsca modlitwy. Młodzi mogą jednak uczestniczyć wzajemnie w swoich modlitwach.

DEON.PL POLECA
Today started the 3rd weekend of friendship between young Muslims and Christians. This afternoon there was a conference...

Opublikowany przez Taizé Piątek, 23 sierpnia 2019

Po zakończeniu spotkania chętni mogą pozostać w Taizé na tydzień refleksji, który pozwala młodym spotkać się i podyskutować o swojej wierze. Każdy dzień zaczyna się biblijnym wprowadzeniem w kościele. Następnie odbywają się dyskusje i warsztaty na temat duchowości w ekonomii, polityce, sztuce i społeczeństwie. W tym roku nowością jest panel poświęcony kwestiom ekologicznym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Taizé trwa spotkanie młodych chrześcijan i muzułmanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.