W tym kraju wywieszenie flagi Watykanu może być uznane za "akt terroryzmu"

W tym kraju wywieszenie flagi Watykanu może być uznane za "akt terroryzmu"
(fot. shutterstock.com)
Catholic Herald / kw

Policja tego europejskiego kraju umieściła też flagę Watykanu na liście "potencjalnie obraźliwych symboli". Zdaniem szkockiej policji wywieszenie flagi Watykanu może być przestępstwem, jeśli zrobi się to "w prowokacyjny sposób" - czytamy na portalu Catholic Herald.

Co ciekawe, dokument zawiera również flagi innych państw, m.in. Autonomii Palestyńskiej, Irlandii, Izraela oraz flagi społeczności katalońskiej i baskijskiej.

"Wywieszenie następujących flag nie jest przestępstwem samym w sobie" - czytamy w akcie szkockiej policji - "Jeśli jednak pokazano je w prowokacyjny lub zmieniony sposób, to narusza to prawo dotyczące złamania spokoju społecznego".

Komentatorzy stwierdzają również, że wywieszenie flagi może naruszyć... zapisy z ustawy o terroryzmie.

Główny nadinspektor szkockiej policji John McKenzie stwierdził, że "często same flagi nie stanowią problemu, ale towarzyszące im zachowania przestępcze".

DEON.PL POLECA

Rzecznik szkockiego rządu powiedział, że "wywieszanie flagi Watykanu, bądź jakiegokolwiek innego państwa, nie jest obraźliwe".

Sytuację skomentował rzecznik Kościoła katolickiego w Szkocji: "byłoby bardzo niepokojące, gdyby flaga Watykanu była w jakichkolwiek okolicznościach uznana za obraźliwą" - stwierdził rzecznik.

Sprawa wywołała zainteresowanie brytyjskich mediów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grażyna Jagielska

Reportaż wojenny z wnętrza kobiecego świata

On był ciągle w drodze, w centrum krwawych wydarzeń. Spotykał się z wojskowymi dowódcami, mordercami i lokalnymi watażkami. Kolekcjonował pamiątki od nich, a po powrocie do kraju otrzymywał dziennikarskie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W tym kraju wywieszenie flagi Watykanu może być uznane za "akt terroryzmu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.