W Warszawie obradowała komisja KEP ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów

W Warszawie obradowała komisja KEP ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
PAP / pk

Formacja stała diakonów stałych, postawa klęcząca w czasie Wyznania wiary w uroczystości: Narodzenia Pańskiego, Zwiastowania Pańskiego i czytania opisu Męki Pańskiej oraz posługa katechistów - to część tematów podjętych przez komisję KEP ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów, która obradowała w Warszawie.

Obradom, które odbyły się w dniach 5-6 września przewodniczył biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

Główne tematy obrad komisji KEP

W komunikacie przekazanym we wtorek PAP przez biuro prasowe Episkopatu poinformowano, że w czasie zebrania Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, omówiono m.in. kwestie tłumaczenia na język polski Martyrologium rzymskiego, które ma być głosowane w czasie najbliższego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w dniach 11-12 października 2022 r.

Komisja podczas wrześniowych obrad zajęła się także tekstem tłumaczenia listu apostolskiego papieża Franciszka "Desiderio desideravi", poświęconego formacji liturgicznej ludu Bożego. W ocenie członków komisji tekst powinien zostać rozpowszechniony i przestudiowany wśród całego duchowieństwa - powiedział bp Greger.

DEON.PL POLECA

Dyskutowano również nad aktualnymi zagadnieniami liturgicznymi, takimi jak: formacja stała diakonów stałych, postawa klęcząca w czasie Wyznania wiary w uroczystości: Narodzenia Pańskiego, Zwiastowania Pańskiego oraz czytania opisu Męki Pańskiej; posługa i posłanie katechistów, jak też tłumaczeniem na język polski Martyrologium rzymskiego.

Omówiono również kwestie wypowiadania imienia biskupa w kanonie mszy św. oraz zagadnienia związane z posługą i posłaniem katechistów.

Kolejne zebranie komisji zaplanowane jest na 7-8 listopada br. w Warszawie, zaś w dniach 9-10 listopada br. w Licheniu będzie obradowała podkomisji ds. służby liturgicznej.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

W Warszawie obradowała komisja KEP ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.