Wadowice świętują urodziny Jana Pawła II

Wadowice świętują urodziny Jana Pawła II
Fot. depositphotos.com
5 miesięcy temu
gazetakrakowska.pl / kb

18 maja Wadowice świętują 101. urodziny Karola Wojtyły. Z tej okazji przygotowano wiele wydarzeń, które mają upamiętnić papieża Polaka.

O godz. 9:00 rozpoczęły się uroczystości od Sesji Rady Miejskiej. W Wadowickim Centrum Kultury, natomiast wyświetlony zostanie film pt. „Święci z sąsiedztwa. Wojtyłowie – w drodze na ołtarze”.

Poza tym, wręczone zostaną medale wybite z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Na sesji ogłoszony zostanie również zwycięzca konkursu „Serce Roku”.

Na godz. 12:00 w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny zaplanowano Mszę św. Przewodniczyć jej będzie arcybiskupa Marek Jędraszewski.

Godzinę później odbędzie się spotkanie pod oknem papieskim na Majówce, o 13:30 natomiast nastąpi oficjalne otwarcie wystawy plenerowej pt. „Jan Paweł II – Patron Województwa Małopolskiego”, którą zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego.

Aktualne informacje na temat obchodów będą podawane na Instagramie i Facebooku miasta Wadowice.

Źródło: gazetakrakowska.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
24,43 zł
34,90 zł

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Skomentuj artykuł

Wadowice świętują urodziny Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.