Warszawa: Msza w intencji zmarłych sędziów TK

Warszawa: Msza w intencji zmarłych sędziów TK
Fot. Anne-Sophie Heist / depositphotos.com
PAP / tk

W kościele św. Aleksandra w Warszawie odprawiono Mszę w intencji trzech zmarłych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Byli to wybitni prawnicy i sędziowie – powiedziała prezes TK.

Jak poinformowało biuro Trybunału, Msza została odprawiona w drugą rocznicę śmierci sędziego TK Grzegorza Jędrejka. Nabożeństwo odprawiono także w intencji zmarłych sędziów TK Lecha Morawskiego i Henryka Ciocha.

Oprócz prezes Trybunału i szefa MEiN we Mszy dział wzięli też sędziowie i pracownicy TK, przedstawiciele parlamentu oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Prezes Trybunału podkreśliła, że "w historii TK nie było takiej sytuacji, aby w tak krótkim czasie odeszło trzech sędziów". - Byli to wybitni prawnicy i sędziowie. Każdy z nich pomimo zmasowanej nagonki ze strony niektórych mediów i polityków opozycji pozostał niezawisły i niezależny - dodała Przyłębska.

Sędzia Grzegorz Jędrejek zmarł 19 stycznia 2020 r. w wieku 46 lat. Lech Morawski zmarł w lipcu 2017 r., a Henryk Cioch w grudniu 2017 r.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Warszawa: Msza w intencji zmarłych sędziów TK
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.