Watykan: biskupi wietnamscy z wizytą ad limina

Watykan: biskupi wietnamscy z wizytą ad limina
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

Wietnamscy biskupi przebywają w Watykanie z wizytą ad limina Apostolorum. Dziś 32 hierarchów zostało przyjętych przez Ojca Świętego. Poprzednie spotkanie z papieżem miało miejsce w 2009 r. za pontyfikatu Benedykta XVI.

 

W sobotę w Bazylice św. Piotra hierarchowie odprawili Mszę przy ołtarzu katedry. Abp Joseph Nguyễn Chí Linh, który przewodniczył Eucharystii, wyraził radość z obecności w Rzymie i prosił o modlitwę za cały Kościół powszechny, a w szczególności za wspólnotę katolików w Wietnamie. Nawiedzenie grobów Apostołów Piotra i Pawła świadczy o miłości i głębokiej więzi wiernych z Wietnamu z Kościołem i papieżem - powiedział przewodniczący tamtejszej Konferencji Episkopatu.

DEON.PL POLECA
W liczącym ponad 90 mln mieszkańców Wietnamie katolicy stanowią około 6 proc. ludności. Ich liczba od początku XX w. spadła o prawie 4 proc. Kościół posiada 26 diecezji, w tym 3 archidiecezje, ponad 2 tys. parafii i prawie 2,7 tys. księży. Sytuacja katolików w tym azjatyckim państwie jest wciąż trudna i kontrolowana przez rządowe władze, które mają wpływ m.in. na nominacje biskupie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: biskupi wietnamscy z wizytą ad limina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.