Watykan informuje, że rekonwalescencja papieża przebiega prawidłowo, Franciszek czuje się coraz lepiej

PAP / jk

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli po środowej operacji jamy brzusznej, przechodzi pomyślną rekonwalescencję; w prywatnej kaplicy odmówił modlitwę Anioł Pański i zjadł obiad z osobami, które się nim opiekują – poinformował w niedzielę Watykan.

Wiadomości od zespołu medycznego opiekującego się papieżem przekazał dziennikarzom dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Jak napisał w komunikacie, rekonwalescencja pooperacyjna przebiega prawidłowo; Franciszek nie ma gorączki i jest stabilny pod względem hemodynamicznym. Papież przeszedł fizjoterapię oddechową i porusza się – dodał rzecznik.

DEON.PL POLECA

Poinformował, że Franciszek obejrzał transmisję mszy w telewizji i otrzymał Eucharystię. Następnie udał się do kaplicy prywatnego apartamentu, gdzie odmówił modlitwę Anioł Pański. Obiad papież zjadł z osobami, które opiekują się nim w szpitalu: lekarzami, asystentem sanitarnym, pielęgniarzami, pomocnikami i funkcjonariuszami żandarmerii watykańskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Watykan informuje, że rekonwalescencja papieża przebiega prawidłowo, Franciszek czuje się coraz lepiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.