Watykan: kolejna kwota dla głodującej Afryki

Watykan: kolejna kwota dla głodującej Afryki
Dzieci w punkcie medycznym we wiosce Nakinomet w północno-wschodniej Kenii (fot. EPA/DAI KUROKAWA)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Stolica Apostolska wciąż wspiera głodującą ludność Afryki. Wczoraj na ten cel przekazano z Watykanu kolejne pieniądze. Sekretarz Papieskiej Rady "Cor Unum" nie ujawnił, o jaką tym razem kwotę chodzi, podkreślił jednak, że mowa jest o "znaczącej pomocy". Wcześniej na pomoc Afryce Benedykt XVI przekazał za pomocą "watykańskiej Caritas" kilkadziesiąt tysięcy euro.

Ks. Giovanni Pietro Dal Toso podkreślił, że Stolica Apostolska współpracuje z Caritas Internationalis oraz mniejszymi organizacjami kościelnymi działającymi w krajach dotkniętych tragedią suszy. Wskazał, że dotychczas fundusze przeznaczane są głównie na pomoc natychmiastową w postaci wody, żywności i lekarstw. Zaapelował jednocześnie, by z uwagą śledzić to, co się dzieje na Czarnym Lądzie i nie dopuścić, by kolejna afrykańska tragedia uległa stopniowemu zapomnieniu. - Kryzys na rynkach walutowych już przysłonił dramat Afryki - zauważył sekretarz Papieskiej Rady "Cor Unum".

Tymczasem z Afryki docierają wciąż niepokojące wieści. Pracownicy organizacji humanitarnych alarmują, że sytuacja w krajach Rogu Afryki Wschodniej ulega ciągłemu pogorszeniu. Szczególnie dramatyczna jest na południu Somalii, gdzie z powodu rebelii wciąż nie można otworzyć korytarzy humanitarnych. Najwięcej ofiar śmiertelnych jest wśród dzieci, kobiet i ludzi starszych, stąd wiele projektów pomocowych kierowanych jest właśnie do tych osób. Organizacje apelują też o dalszą zbiórkę funduszy pomocowych, ponieważ środków wciąż brakuje. Caritas Polska w najbliższą niedzielę przeprowadzi krajową zbiórkę na rzecz głodujących w Afryce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: kolejna kwota dla głodującej Afryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.