Watykan: niedawny gość papieża zarażony koronawirusem

Watykan: niedawny gość papieża zarażony koronawirusem
fot. Depositphotos
KAI / pk

Jak donoszą liczne australijskie media, nuncjusz apostolski w Australii. abp Adolfo Tito Yllana uzyskał pozytywny test na obecność koronawirusa. Badanie przeszedł po powrocie z Włoch i Watykanu, gdzie niedawno spotkał się osobiście z papieżem Franciszkiem.

6 października abp Yllana spotkał się z papieżem Franciszkiem podczas dość długiej audiencji prywatnej. Po powrocie do Australii, 9 października, 72-letni hieracha poddał się dobrowolnej 10-dniowej kwarantannie w swojej rezydencji w Canberrze, na zakończenie której wykonano mu test na obecność koronawirusa. Jego wynik okazał się pozytywny, a ze względu na odizolowanie nuncjusza apostolskiego po powrocie z Europy, należy przypuszczać, że zaraził się podczas pobytu we Włoszech lub w czasie podróży. Stolica Apostolska nie skomentowała informacji o ryzyku związanym ze spotkaniem arcybiskupa z Ojcem Świętym.

DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Watykan: niedawny gość papieża zarażony koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.