Watykan opublikował hasło i logo papieskiej pielgrzymki do Kazachstanu

Watykan opublikował hasło i logo papieskiej pielgrzymki do Kazachstanu
Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
KAI / tk

Pod hasłem „Posłańcy pokoju i jedności” odbywać się będzie papieska podróż do Kazachstanu w dniach 13-15 września b.r. – poinformowało Biuro Prasowe Stoicy Apostolskiej. Będzie to 38. podróż zagraniczna papieża Franciszka i będzie ograniczała się do stolicy kraju, Nur-Sułtanu.

Papież weźmie udział w VII Kongresie Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii, a który ma przybyć niemal sto delegacji z 60 państw świata, w tym delegacja rosyjska z Patriarchą Moskwy i Wszechrusi, Cyrylem.

DEON.PL POLECA
Logo papieskiej pielgrzymki do Kazachstanu

W logo znajduje się gołąb z gałązką oliwną. Skrzydła przedstawiają dwie złączone dłonie, które mają symbolizować ręce posłańców pokoju i jedności.

Serce, wewnątrz skrzydeł, symbolizuje miłość, owoc wzajemnego zrozumienia, współpracy i dialogu. Stylizowana gałązka oliwna przedstawiona jest ze stylizacją ornamentalną typową dla Kazachstanu.

W tle znajduje się szanyrak - element konstrukcyjny górnej części jurty, na którym opiera się jej część odpowiadająca dachowi, a wewnątrz żółty krzyż.

Użyte kolory, jasnoniebieski i żółty, są takie same jak w przypadku flagi Kazachstanu; żółty i biały - w przypadku flagi Watykanu. Zieleń gałązki symbolizuje nadzieję.

Hasło podróży „Posłańcy pokoju i jedności” jest napisane u góry w języku kazachskim, a na dole w języku rosyjskim.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Watykan opublikował hasło i logo papieskiej pielgrzymki do Kazachstanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.