Kard. Becciu oczyszczony z zarzutów? Nowa decyzja papieża Franciszka

Kard. Becciu oczyszczony z zarzutów? Nowa decyzja papieża Franciszka
fot. ROME REPORTS in English / YouTube
KAI / pk

W najbliższych dniach były perfekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Becciu zostanie w pełni przywrócony do praw kardynała na polecenie papieża Franciszka - podaje "L’Unione Sarda". Oznajmił to sam włoski purpurat przebywający obecnie na wakacjach na swej ojczystej Sardynii.

- W sobotę zadzwonił do mnie papież, aby powiedzieć, że zostanę przywrócony do obowiązków kardynała i aby poprosić mnie o udział w spotkaniu ze wszystkimi kardynałami, które odbędzie się w najbliższych dniach w Rzymie - powiedział wczoraj rano kard. Becciu podczas Mszy św. odprawionej w Golfo Arancia. - Z tego powodu w przyszłą niedzielę nie będę mógł być obecny na mszy św., ponieważ winienem być w Rzymie - dodał.

DEON.PL POLECAW sobotę 27 sierpnia 74-letni kardynał Becciu weźmie udział w konsystorzu publicznym, a 29 i 30 września w konsystorzu zwyczajnym.

Kard. Becciu zawsze podkreślał swoją niewinność

24 września 2020 r. papież przyjął rezygnację z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz praw związanych z godnością kardynalską, złożoną przez kard. Becciu. Dymisję tę wiązano ze skandalem finansowym związanym z inwestycją Watykanu w londyńską transakcję na rynku nieruchomości, która doprowadziła do utraty przez Stolicę Apostolską milionów euro z tytułu opłat wnoszonych na rzecz pośredników.

"Od tego dnia - wspominał w dramatycznym przesłuchaniu w procesie przeciwko niemu toczącym się jeszcze przed watykańskimi sędziami - rozpoczął się dla mnie publiczny pręgierz o światowym zasięgu”. Zawsze powtarzał, że jest pewien, iż udowodni swoją niewinność i wyjdzie ze śledztwa czysty.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Kard. Becciu oczyszczony z zarzutów? Nowa decyzja papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.