Współpracownica kard. Becciu oskarżona o sprzeniewierzenie

Współpracownica kard. Becciu oskarżona o sprzeniewierzenie
(fot. Matthew Waring / Unsplash)
Reuters / kk

Wkrótce rozpocznie się proces Cecilii Marogni, współpracownicy kardynała Becciu oskarżonej o sprzeniewierzenie. O procesie poinformował w poniedziałek Watykan.

W oświadczeniu Watykańskiego Promotora Sprawiedliwości Marognę oskarża się o "sprzeniewierzenie i współudział" w przestępstwie, ale nie zostaje wyjaśnione kto jeszcze jest oskarżony o zbrodnię. Zarzuty dotyczą malwersacji finansowych na dużą skalę.

Kardynał Becciu został zdjęty ze stanowiska przez papieża Franciszka, gdy pojawiły się zarzuty o wyprowadzanie pieniędzy z Watykanu. Duchowny twierdzi, że jest niewinny. Po jego dymisji, Marogna udzielała wywiadów, w których mówiła, że kardynał przekazał jej 500 tysięcy euro w celu prowadzenia "równoległej dyplomacji" mającej pomóc misjonarzom znajdującym się w rejonach, gdzie prowadzone są działania wojenne. Pieniądze były przelewane przez firmę, którą założyła w Słowenii.

Śledztwo w sprawie kardynała Becciu i ciążących na nim zarzutów ciągle trwa.

źródło: Reuters / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola

Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie

Opowieść Pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w...

Skomentuj artykuł

Współpracownica kard. Becciu oskarżona o sprzeniewierzenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.