Abp Ryś do pielgrzymów: bycie uczniem dokonuje się z Jezusem na tej drodze

Abp Ryś do pielgrzymów: bycie uczniem dokonuje się z Jezusem na tej drodze
fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl)
PAP / ml

Ruszyła 97. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę. Bycie uczniem dokonuje się z Jezusem na tej drodze, dokonuje się też szczególne poznanie Jezusa - mówił w niedzielę do pielgrzymów metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Przed wymarszem na Jasną Górę w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi odprawiona została msza święta, której przewodniczył abp Grzegorz Ryś. Wspólnie z nim i pątnikami modlił się również łódzki biskup Marek Marczak.

Metropolita nawiązał w homilii do pomocy bliźniemu. "Czy znamy twarz jakiegoś bezdomnego, któremu pomogliśmy? Czy znamy twarz Jezusa, który jest chory albo samotny i jest w naszym domu albo w bloku? Kiedy ostatnio byliśmy u niego?" - pytał duchowny.

Odniósł się również do samej idei pielgrzymowania do Częstochowy. "Bycie uczniem dokonuje się z Jezusem na tej drodze i to, o czym mówi Ewangelia, na tej drodze dokonuje się też szczególne poznanie Jezusa. To właśnie na tej drodze dochodzi do zawiązania wyjątkowej relacji z Nim. Możemy się nawzajem poznać" - podkreślił arcybiskup.

DEON.PL POLECA

"Nie wystarczy okazyjnie siąść z Jezusem do stołu i okazyjnie Go posłuchać" - zaznaczył. "Trzeba się wybrać z Nim w drogę, bo ta droga jest też czasem pouczenia" - wskazał abp Ryś.

Blisko tysiąc osób uczestniczy w 97. Pieszej Pielgrzymce Łódzkiej na Jasną Górę. W Częstochowie spodziewani są w środę. Pielgrzymki wyruszyły także z innych miast archidiecezji łódzkiej, m.in. z Pabianic i Ozorkowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do pielgrzymów: bycie uczniem dokonuje się z Jezusem na tej drodze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.