Papież do Polaków: róbcie wszystko, co Jezus wam powie

Papież do Polaków: róbcie wszystko, co Jezus wam powie
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/kb

Papież Franciszek pozdrowił w środę Polaków w związku z przypadającą 3 maja uroczystością Maryi Królowej Polski. "Również w tych naszych trudnych czasach podejmujcie zawsze aktualne zaproszenie Maryi i róbcie wszystko, co Jezus wam powie" - mówił.

Zwracając się do Polaków podczas audiencji transmitowanej z biblioteki w Pałacu Apostolskim, papież powiedział: "Serdecznie pozdrawiam Polaków.

Drodzy bracia i siostry, 3 maja będziecie obchodzić uroczystość Maryi Królowej Polski. Od XVII wieku naród polski nadaje ten tytuł Matce Bożej, oddając się w jej matczyną opiekę i zobowiązując się do wiernej służby dla sprawy królestwa jej syna".

"Pamiętając o ślubach, jakie wasi ojcowie złożyli na Jasnej Górze, również w tych naszych trudnych czasach podejmujcie zawsze aktualne zaproszenie Maryi i róbcie wszystko, co Jezus wam powie. Jego błogosławieństwo niech towarzyszy każdemu i każdej z was, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu" - podkreślił Franciszek.

 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: róbcie wszystko, co Jezus wam powie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.