Watykan: Papież przeprasza tych, których uraziła jego wypowiedź o "pedalstwie" w seminariach

Watykan: Papież przeprasza tych, których uraziła jego wypowiedź o "pedalstwie" w seminariach
Fot. Grzegorz Gałązka
PAP / tk

- Papież Franciszek przeprasza tych, którzy poczuli się obrażeni przez sformułowanie, jakiego użył - oświadczył rzecznik Watykanu, odnosząc się do burzy, jaką wywołało ujawnienie wypowiedzi Franciszka z zamkniętego spotkania z włoskimi biskupami na temat homoseksualizmu w seminariach.

Papież przeprosił za swoją wypowiedź

Media podały, że wypowiadając się przeciwko obecności homoseksualistów w seminariach, papież stwierdził, że jest tam za dużo "pedalstwa", przy czym użył bardzo obraźliwego włoskiego słowa "frociaggine", uznanego wręcz za wulgarne.

W oświadczeniu przekazanym dziennikarzom, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał: "Papież Franciszek zapoznaje się na bieżąco z publikowanymi ostatnio artykułami na temat rozmowy z biskupami z Konferencji Episkopatu Włoch za zamkniętymi drzwiami".

"Jak mówił przy różnych okazjach, 'w Kościele jest miejsce dla wszystkich, dla wszystkich! Nikt nie jest zbędny, nikt nie jest niepotrzebny, jest miejsce dla wszystkich. Dla takich, jacy jesteśmy'" - dodał rzecznik Watykanu, przywołując słowa papieża.

DEON.PL POLECA

"Papież nigdy nie zamierzał obrażać ani wypowiadać się w sposób homofobiczny i kieruje swoje przeprosiny do tych, którzy poczuli się obrażeni przez użycie sformułowania przytoczonego przez innych" - przekazał Bruni.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Watykan: Papież przeprasza tych, których uraziła jego wypowiedź o "pedalstwie" w seminariach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.