Papież solidaryzuje się z chorymi na koronawirusa, lekarzami i władzami

Papież solidaryzuje się z chorymi na koronawirusa, lekarzami i władzami
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / KAI / kk

Papież Franciszek wyraził w piątek bliskość ze wszystkimi, którzy chorują z powodu koronawirusa, a także z pracownikami służby zdrowia i władzami, zmagającymi się z kryzysem. Wiadomość od papieża zamieszczono na jego profilu na Twitterze.

Na redagowanym w kilku językach, w tym także po polsku, oficjalnym profilu Pontifex ukazały się następujące słowa Franciszka: "Pragnę na nowo wyrazić moją bliskość z chorymi na #koronawirusa i z pracownikami służby zdrowia, którzy się nimi opiekują, jak również z władzami cywilnymi i tymi wszystkimi, którzy angażują się w towarzyszenie pacjentom i w zatrzymanie tej epidemii" - napisał papież Franciszek na swym koncie @Pontifex na Twitterze.

 

W drugim dzisiejszym wpisie przypomniał, że „Wielki Post to odpowiedni czas, aby skonfrontować się z bólem tego, który cierpi i nie znajduje nikogo, kto by mu pomógł. To czas, w którym współczucie konkretyzuje się w solidarności, w opiece”.

W piątek Watykan poinformował o potwierdzeniu tam pierwszego przypadku zarażenia. Zawieszona została czasowo praca tamtejszej przychodni i wszczęto wymagane procedury.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież solidaryzuje się z chorymi na koronawirusa, lekarzami i władzami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.