Policja zatrzymała samochód, w którym jechała kobieta z podejrzeniem koronawirusa

Policja zatrzymała samochód, w którym jechała kobieta z podejrzeniem koronawirusa
(fot. Facebook.com/Lwówek na sygnale)
PAP / df

Policja zatrzymała na stacji benzynowej w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie) samochód, którym podróżowała kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Pasażerowie samochodu zostali przewiezieni karetką do szpitala w Bolesławcu.

Jak powiedział w piątek PAP, Kamil Rynkiewicz pełniący obowiązki rzecznika prasowego dolnośląskiej policji, w czwartek policja interweniowała na stacji benzynowej w Lwówku Śląskim. „Po informacji od służb medycznych zlokalizowaliśmy samochód, w którym mogą przebywać osoby, wobec których istnieje konieczność przebadania i zabezpieczaliśmy pojazd do momentu przybycia służb medycznych” – przekazał. Dodał, że policjanci byli wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Według informacji podawanych przez portal „Lwówek na sygnale”, samochodem jadącym z Niemiec, z obszaru gdzie potwierdzono obecność koronawirusa, podróżowali 21-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna. Jak podaje portal, kobieta miała wysoką gorączkę, kaszel i duszności.

Pasażerowie samochodu zostali przewiezieni karetką pogotowia na oddział zakaźny do szpitala w Bolesławcu. „Jedna osoba została hospitalizowana, a druga zwolniona do domu i przebywa na obserwacji pod nadzorem epidemiologicznym” – powiedział PAP Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lwówku Śląskim mgr farm. Mikołaj Żyłka.

Dodał, że dwie osoby, które pracowały na stacji benzynowej, zostały objęte przez sanepid nadzorem epidemiologicznym. „Oceniliśmy też sytuację epidemiologiczną na stacji. Kontakt osoby podejrzanej o zakażenie koronawirusem ze stacją paliw był krótki, była to kwestia tankowania i zapłacenia rachunku. Wobec tego pracownicy stacji niezwłocznie zdezynfekowali blat biurka i uchwyty dystrybutora paliwa. Uznaliśmy, że stacja może dalej funkcjonować” – dodał.

Według danych przedstawionych w piątek przez wojewodę dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, na terenie Dolnego Śląska osiem osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa, 87 objętych jest kwarantanną lub izolacja, a 260 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Policja zatrzymała samochód, w którym jechała kobieta z podejrzeniem koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.