Watykan: poświęcono mozaikę patronki Kolumbii

Watykan: poświęcono mozaikę patronki Kolumbii
Fot. depositphotos.com
2 miesiące temu
KAI / kb

W Ogrodach Watykańskich została poświęcona mozaika przedstawiająca Matkę Boską Różańcową, patronkę Kolumbii. W uroczystości wziął udział kard. Giuseppe Bertello, przewodniczący Gubernatoratu Państwa Watykańskiego.

Obok wizerunków Maryi pochodzących z wielu krajów i sanktuariów, np. z Fatimy czy Lourdes, znalazł się teraz wizerunek Dziewicy Różańcowej z Chiquinquiry.

Mozaikę poświęcono w rocznicę koronacji obrazu, który jest czczony nie tylko w Kolumbii, ale także w wielu innych częściach Ameryki Łacińskiej.

W uroczystości wziął udział Jorge Mario Eastman Robledo, ambasador Kolumbii przy Stolicy Apostolskiej oraz przedstawiciele dominikanów z prowincji św. Ludwika Bertranda w Kolumbii. „Znak Matki Boskiej zaprasza nas do ciężkiej pracy na rzecz dobrobytu i sprawiedliwości społecznej, których brakuje w naszym kraju” – podkreślili zakonnicy.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magdalena Wolińska-Riedi
37,90 zł
39,90 zł

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie dwadzieścia lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza, jak wygląda watykański paszport, ile cel...

Skomentuj artykuł

Watykan: poświęcono mozaikę patronki Kolumbii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.