Papież modli się za Liban. W Watykanie trwa ważne spotkanie [ZDJĘCIA]

Papież modli się za Liban. W Watykanie trwa ważne spotkanie [ZDJĘCIA]
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Od powitania uczestników w holu Domu Świętej Marty przez Papieża Franciszka rozpoczęło się spotkanie modlitwy i refleksji w intencji Libanu.

Gościom towarzyszyli przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch oraz prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, kard. Leonardo Sandri.

Po przywitaniu się przez Franciszka z każdym z uczestników, cała grupa przeszła do bazyliki watykańskiej i stanęła półkolem przed konfesją św. Piotra. Papież przewodniczył modlitwie "Ojcze nasz", po czym zgromadzeni pozostali w dłuższej chwili modlitewnego milczenia. Następnie udali się do grobu Apostoła, gdzie zapalili świeczki oraz trwali w modlitewnym skupieniu. Stamtąd przez groty watykańskie udali się do Pałacu Apostolskiego na pierwszą turę konsultacji, która rozpoczęła się o godz. 10.00. O godz. 18.00 zaplanowano modlitwę ekumeniczną w bazylice św. Piotra. W jej trakcie usłyszymy orędzie Ojca Świętego.

fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.plfot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl

fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.plfot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl

W spotkaniu biorą udział zwierzchnicy Kościołów katolickich m. in. patriarcha maronicki kard. Béchara Boutros Raï, melchicki patriarcha Antiochii Joseph Absi, oraz syrokatolicki patriarcha Ignacy Józef III Younan. Wyznania niekatolickie reprezentują: prawosławny patriarcha Antiochii i całego Wschodu Youhanna (Jan) X, ormiański katolikos Cylicji Aram I, patriarcha Ignacy Efrem II, zwierzchnik Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego oraz Rada Najwyższa Wspólnoty Ewangelickiej w Syrii i Libanie z przewodniczącym ks. Josephem Kassabhasem. Są obecni także przedstawiciele Rady Ekumenicznej Kościołów Chrześcijańskich w Syrii i Libanie.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież modli się za Liban. W Watykanie trwa ważne spotkanie [ZDJĘCIA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.