Watykan: rozpoczyna się czwarty dzień X Światowego Spotkania Rodzin

Watykan: rozpoczyna się czwarty dzień X Światowego Spotkania Rodzin
fot. depositphotos.com
KAI / ml

Spotkanie z wnukiem błogosławionych małżonków Beltrame Quattrocchi, dyskusja nt. towarzyszenia związkom niesakramentalnym i małżeństwom, w których jeden z małżonków jest niewierzący i Msza św. posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka - to najważniejsze punkty rozpoczynającego się czwartego dnia X Światowego Spotkania Rodzin.

Ostatni pełny dzień spotkania, w którym bierze udział blisko 2000 osób, w tym ok. 100-osobowa grupa Polaków i Polonii, rozpocznie się godzinną adoracją eucharystyczną w Auli Pawła VI. To także moment wytchnienia dla rodzin, które w piątek do późnych godzin wieczornych gościły w kilkunastu parafiach na peryferiach Rzymu. Polacy zebrali się w tym czasie w kościele Santa Maria in Campitelli, gdzie odbył się Wieczór Wdzięczności, przygotowany przez Aldonę i Artura Wiśniewskich, założycieli Fundacji "Tak dla Rodziny", oraz rzymską Polonię.

Po adoracji eucharystycznej uczestnicy spotkania wysłuchają konferencji Franciszka Beltrame Quatrocchiego, wnuka błogosławionych małżonków Marii i Ludwika Beltrame Quattrocchich, którzy są patronami wydarzenia. Następnie odbędzie się panel poświęcony małżeńskim drogom do świętości, a także towarzyszeniu m.in. parom w związkach niesakramentalnych, małżeństwom, w których jedna z osób jest niewierząca oraz rodzinom, zmagającym się z potrzebą przebaczenia. Ten ostatni temat zostanie poruszony w świadectwie maronickiej pary, Daniela i Leili Abdallah, której trójka dzieci została zabita przez pijanego kierowcę.

Następnie, na zakończenie obrad, zostanie przedstawiona publikacja poświęcona świętym małżonkom, wydana przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

O godz. 18h30 rozpocznie się z kolei Msza św., której na Placu św. Piotra będzie przewodniczył papież Franciszek. Na zakończenie Eucharystii nastąpi obrzęd posłania rodzin do pracy apostolskiej w kościołach lokalnych - przewidziany pierwotnie na niedzielną modlitwę Anioł Pański.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: rozpoczyna się czwarty dzień X Światowego Spotkania Rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.