Watykan: ukraińscy biskupi greckokatoliccy odprawią liturgię w bazylice św. Piotra

Watykan: ukraińscy biskupi greckokatoliccy odprawią liturgię w bazylice św. Piotra
Abp Światosław Szewczuk - depositphotos.com (660730566)
KAI / pzk

Ukraińscy biskupi greckokatoliccy odprawią 10 września Boską Liturgię w bazylice św. Piotra w Watykanie. Przewodniczyć jej będzie kijowsko-halicki arcybiskup większy Światosław Szewczuk.

Hierarchowie z całego świata przyjadą do Rzymu na obrady Synodu UKGK w dniach 3-13 września i obchody 400. rocznicy męczeństwa św. Jozafata Kuncewicza.

„Dla biskupów, duchowieństwa, zakonników i wiernych naszego Kościoła modlitwa w Bazylice św. Piotra w Rzymie jest szczególnym darem Boga i znakiem, że zjednoczeni we wspólnocie Kościoła Powszechnego nie jesteśmy sami w strasznych próbach wojny, która dotknęła nasz naród. W tym rocznicowym roku męczeństwa naszego św. Jozafata, którego relikwie spoczywają w tej bazylice, pragniemy prosić Boga o sprawiedliwy pokój dla naszej ojczyzny i świadczyć całemu światu o chrześcijańskich wartościach wolności, za które jesteśmy gotowi oddać nasze życie” – powiedział abp Szewczuk w komentarzu dla Wydziału Informacji UKGK.

Jednocześnie wezwał wiernych UKGK na Ukrainie i w diasporze do zjednoczenia się w modlitwie przy grobie św. Piotra w Watykanie. „Niech nasza wspólna modlitwa będzie przejawem komunii z Ojcem Świętym, następcą apostoła Piotra, naszej wdzięczności za jego duszpasterską troskę o «cierpiący naród ukraiński» i głosem prawdy na temat Ukrainy” – zachęcił hierarcha.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krzysztof Tomasik

Fascynująca i nieoczywista rozmowa z arcybiskupem Światosławem Szewczukiem

„Chcemy powiedzieć całemu światu, że Ukraina żyje, Ukraina walczy, Ukraina trwa, Ukraina się modli” – tymi słowami do Ukraińców i całego świata zwraca się codziennie arcybiskup większy...

Skomentuj artykuł

Watykan: ukraińscy biskupi greckokatoliccy odprawią liturgię w bazylice św. Piotra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.