Watykan: w sierpniu wizyta kardynała Parolina w Moskwie?

Watykan: w sierpniu wizyta kardynała Parolina w Moskwie?
(fot. Drop of Light / shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / ml

Kardynał Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej powiedział dziennikarzom, że najprawdopodobniej w sierpniu odwiedzi Moskwę, aby spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem oraz kierownictwem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego - podaje Edward Pentin na łamach portalu "National Catholic Register".

Zdaniem włoskich mediów Stolica Święta "weryfikuje, czy ta wizyta się odbędzie". Cytowane są słowa kard, Parolina, który zaznacza, że jest ona planowana od dawna, a teraz wszystkie warunki są spełnione.

"Sądzę, że w jej trakcie będzie miało miejsce spotkanie z prezydentem Putinem i najwyższym kierownictwem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, bo to musi być wizyta wysokiego szczebla" - dodał najbliższy współpracownik Papieża Franciszka.

Edward Pentin zaznacza, że sierpniowa wizyta będzie kontynuacją wymiany poglądów, jaka miała miejsce podczas historycznego spotkania Ojca Świętego z patriarchą Cyrylem na Kubie w lutym 2016 r..

Przypomniał, że Franciszek dwukrotnie- w listopadzie 2013 r. i w czerwcu 2015 r. - przyjął w Watykanie Władimira Putina, zaś planowana wizyta kad. Parolina w Moskwie miałaby na celu budowanie mostów zarówno z Kremlem jak i Cerkwią rosyjską.

Chodzi tu zwłaszcza o pokój między Rosją a Ukrainą oraz współdziałanie na rzecz obrony prześladowanych chrześcijan. Jednocześnie Pentin zauważa, że Cerkiew Rosyjska stale podnosi kwestię odrodzenia Kościoła greckokatolickiego na Ukrainie i uskarża się, że ingeruje on na "terytorium kanonicznym" rosyjskiego prawosławia.

Przypomina, że zarówno grekokatolicy jak i katolicy rosyjscy obawiają się, aby polepszenie relacji z Moskwą nie odbywało się ich kosztem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: w sierpniu wizyta kardynała Parolina w Moskwie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.