Watykan: zaszczepiono ubogich i bezdomnych

Watykan: zaszczepiono ubogich i bezdomnych
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP/kb

Ponad 100 ubogich i bezdomnych zaszczepiono w środę w Watykanie przeciwko Covid-19 - poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, by nikogo nie wykluczać ze szczepień, łącznie 1200 osób ma otrzymać preparat firmy Pfizer.

Watykańskie biuro prasowe podało, że pierwszą dawkę szczepionki otrzymali bezdomni z noclegowni w Rzymie oraz rezydenci kilku placówek pomocy. W Auli Pawła VI, gdzie zorganizowano punkt szczepień, wszystkich powitał papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.

Jak wyjaśniono w komunikacie, w najbliższych dniach zaszczepione zostaną kolejne grupy podopiecznych organizacji dobroczynnych, w tym rzymskiej Caritas i wspólnoty Sant'Egidio.

Wcześniej Watykan ogłosił, że w Wielkim Tygodniu dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, zakupione przez Stolicę Apostolską i zaoferowane przez rzymski szpital zakaźny Spallanzani, zostaną przeznaczone dla 1200 osób „ubogich i zepchniętych na margines” oraz tych, które ze względu na swą sytuację są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Jednocześnie urząd kardynała Krajewskiego zainaugurował inicjatywę „zawieszonej szczepionki”, to znaczy możliwości sfinansowania poprzez wpłatę online na konto tej instytucji zakupu dalszych dawek dla potrzebujących.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Watykan: zaszczepiono ubogich i bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.