Watykański apel o walkę z ubóstwem

Watykański apel o walkę z ubóstwem
(fot. uncultured / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Stolica Apostolska stale popiera międzynarodowe działania mające na celu wykorzenienie ubóstwa - podkreśliła jej delegacja na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W oświadczeniu złożonym w poniedziałek 12 listopada w Nowym Jorku przed komitetem zajmującym się tym problemem przypomniano, że już przed 45 laty Paweł VI w encyklice Populorum progressio wzywał do budowania świata bardziej ludzkiego dla wszystkich, w którym żadne grupy nie rozwijałyby się kosztem innych. Trzy lata temu Benedykt XVI w encyklice Caritas in veritate apelował o "odpowiedzialne sprawowanie władzy nad naturą".

Prosił kraje rozwinięte o ograniczenie zużycia energii i umożliwienie korzystania z jej zasobów narodom, które nie mają do nich dostępu.

W oświadczeniu na forum ONZ Stolica Apostolska zwraca uwagę, że zbliża się rok 2015, w którym miało się osiągnąć Milenijne Cele Rozwoju wyznaczone w roku 2000. Pierwszym z nich jest właśnie wykorzenienie skrajnej nędzy i głodu. W obecnej sytuacji globalnej ich osiągnięcie nie jest łatwe. Watykańska delegacja wskazuje jednak na przykład tych krajów rozwijających, którym udało się w ostatniej dekadzie zredukować ubóstwo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykański apel o walkę z ubóstwem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.