"Watykański" McDonald's będzie rozdawać jedzenie bezdomnym

"Watykański" McDonald's będzie rozdawać jedzenie bezdomnym
(fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY / youtube.com)
Crux / Vatican Radio En / kw

McDonald's, który otwarto koło placu św. Piotra, właśnie nawiązał współpracę z abpem Krajewskim, jałmużnikiem papieskim. Wszystko po to, by pomagać bezdomnym.

Jak informuje portal "Crux", inicjatywa rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Popularny bar McDonald's, który powstał niedawno przy placu św. Piotra, zadeklarował, że rozda 1000 obiadów osobom bezdomnym, które mieszkają w okolicach Watykanu.

W akcji uczestniczyć będą wolontariusze z ruchu Medicina Solidale, który odpowiada także za kontakt z abpem Krajewskim. - Zapewnienie ciepłego posiłku gwarantuje, że mężczyźni i kobiety żyjące na ulicy, otrzymają odpowiednią dawkę protein i witamin. - tłumaczy Lucia Ercoli, dyrektor charytatywnej organizacji. - Jestem bardzo zadowolony z układu z McDonald's.

W ostatnich dniach w Rzymie bardzo mocno spadły temperatury. Papież Franciszek osobiście zaapelował do abpa Krajewskiego i jego współpracowników, by podjęli odpowiednie kroki, by chronić bezdomnych na ulicach Wiecznego Miasta.

Papież poprosił, by odpowiednie schronienia i noclegownie były otwarte przez 24 godziny na dobę oraz by przekazać osobom bezdomnym, które nie chcą korzystać z noclegu wewnątrz, przekazać śpiwory oraz pozwolić im spać w watykańskich samochodach.

DEON.PL POLECA

<<Papież Franciszek i abp Krajewski ruszają na pomoc bezdomnym>>

Decyzja baru McDonald's o współpracy z abpem Krajewskim została podjęta po tym, jak mieszkańcy Watykanu oraz niektórzy kościelni dostojnicy protestowali przeciwko wynajmowi kamienicy popularnemu fast-foodowi.

Kardynał Elio Sgreccia powiedział w jednym z wywiadów, że otwarcie tego lokalu w takim miejscu to “aberracja". Podkreślano, że nie licuje to z powagą miejsca.

Niezadowolenie wyrażał też komitet mieszkańców domów przy Borgo Pio, którzy napisali w tej sprawie list do papieża Franciszka. Mieszkańcy argumentowali, że sieć szybkiej obsługi przyniesie tej części miasta "degradację" i naruszy jej wizerunek oraz "artystyczne i kulturowe dziedzictwo".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Watykański" McDonald's będzie rozdawać jedzenie bezdomnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.