Papież podziękował włoskim policjantom

Papież podziękował włoskim policjantom
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / ml

Papież Franciszek podziękował włoskim policjantom, pilnującym porządku i bezpieczeństwa w rejonie Watykanu. "Wiem, że ryzykujecie. Jesteście aniołami stróżami placu Świętego Piotra"- mówił w piątek podczas spotkania z policjantami z komisariatu przy Watykanie.

"Wyrażam szacunek i moje wielkie uznanie dla waszej wielkodusznej służby, która nie jest wolna od trudności i ryzyka" - powiedział Franciszek w czasie audiencji tradycyjnie organizowanej na początku roku.
Podkreślił, że codziennie włoscy policjanci patrolują rejon Watykanu.
"Zwłaszcza ostatnio udowodniliście swą kompetencję i odwagę w stawianiu czoła tylu wyzwaniom i różnym zagrożeniom" - zauważył papież odnosząc się do nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, wprowadzonych na czas zakończonego niedawno Roku Świętego i w związku z utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym.
Podczas Roku Miłosierdzia Watykan odwiedziło ponad 21 mln pielgrzymów.
Franciszek dodał, że dzięki funkcjonariuszom z inspektoratu włoskiej policji przy Watykanie pielgrzymi mają "bezpieczny wstęp" do bazyliki Świętego Piotra i na audiencje, msze oraz inne uroczystości. “Znam trud waszej pracy i wasze codziennie poświęcenie" - zapewnił.
Włoscy policjanci z komisariatu przy Watykanie pilnują placu Świętego Piotra i jego bezpośredniej okolicy oraz kontrolują osoby wchodzące do bazyliki i do Auli Pawła VI. Szefową komisariatu jest Maria Rosaria Maiorino. To pierwsza kobieta na tym stanowisku.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież podziękował włoskim policjantom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.