Węgry: Jest oficjalny utwór w związku ze zbliżającą się wizytą papieża Franciszka

Węgry: Jest oficjalny utwór w związku ze zbliżającą się wizytą papieża Franciszka
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
PAP / tk

W związku z pielgrzymką papieża Franciszka na Węgry pod koniec kwietnia nagrano oficjalny utwór wizyty pod tytułem „Camino – Chrystus, nasza przyszłość” - poinformowała Konferencja Episkopatu Węgier (KEW).

Utwór, który mówi o wytrwałości i zwycięstwie nad ciemnością, jest częścią musicalu poświęconego życiu założyciela zakonu jezuitów, św. Ignacego Loyoli – napisała KEW. „Symbolicznie wszyscy jesteśmy uczestnikami tej pielgrzymki przez całe życie” – dodała.

DEON.PL POLECA

Specjalny utwór na przyjazd Franciszka

Premiera utworu, wykonywanego przez węgierskich artystów, odbędzie się w sobotę 29 kwietnia w Papp Laszla Budapest Sport Arena, gdzie papież ma spotkać się z młodzieżą.

Franciszek będzie przebywał na Węgrzech w dniach 28-30 kwietnia. Będzie to jego druga wizyta w tym kraju; wcześniej przybył na krótko do Budapesztu we wrześniu 2021 r. w związku z Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym.

Wcześniej dwukrotnie Węgry odwiedził papież Jan Paweł II.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Węgry: Jest oficjalny utwór w związku ze zbliżającą się wizytą papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.