Wesele bez alkoholu, spotkanie w Krakowie

KAI / drr

"Misją Ruchu "Wesele Wesel" jest krzewienie idei wesel bezalkoholowych, aby podkreślić, że prawdziwa radość, czyli wesele chrześcijańskiego wesela wypływa z radości z otrzymania przez państwa młodych sakramentu małżeństwa, z radości z ich wzajemnej miłości i z radości z powstania nowej rodziny" - podkreślają organizatorzy.

W spotkaniu udział wezmą osoby, które organizowały przyjęcia weselne bezalkoholowe, jak również ci, którzy chcą takie przyjęcia zorganizować. W pierwszym dniu spotkania zaplanowano m.in. warsztaty taneczne pt. "Nie lękaj się! - Miłość cię znajdzie!", spotkanie z animatorami oraz Mszę św., której w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach, przewodniczyć będzie bp Grzegorz Ryś.

W kolejnym dniu odbędzie się wykład pt. "Miłość małżonków podstawą wychowania do wolności od uzależnień", a także warsztaty dla młodzieży promujące czystość, zabawy i konkursy dla dzieci. Uczestnicy spotkania zwiedzą ponadto Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Łagiewnikach. Zaplanowano także koncert połączony z wieczorem świadectw.

Z kolei w sobotę 4 sierpnia uczestnicy spotkania udadzą się do Bazyliki Mariackiej. O godz. 16.30 rozpocznie się marsz trzeźwości pod hasłem "Na Wawel na Wawel krakowiaku żwawy", który przejdzie Drogą Królewską z Rynku Głównego na Wawel. Tam o godz. 17.30 rozpocznie się Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, której przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz.

DEON.PL POLECA

Dzień zakończy się balem bezalkoholowym, który poprowadzi Józef Hojna ze szkoły tańca "Wodzirej".

W ostatnim dniu wydarzenia odbędzie się m.in. Msza św, wieńcząca XVIII Wesele Wesel Kraków 2012 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: kard. Stanisław Dziwisz, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.weselewesel.pl.

Początki spotkań "Wesela Wesel" sięgają roku 1994. Wtedy Elżbieta i Lech Polakiewiczowie, redaktorzy odpowiedzialni za programy rodzinne, którzy sami mieli wesele bezalkoholowe, planowali na ten temat audycję w Radiu Maryja. Jako eksperta zaprosili wówczas ks. Władysława Zązla, który w swej parafii w Kamesznicy zachęcił ponad sto par do wesel bezalkoholowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wesele bez alkoholu, spotkanie w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.