Wiceszef białoruskiego MSZ w Watykanie. W planie spotkania i audiencja u papieża

Wiceszef białoruskiego MSZ w Watykanie. W planie spotkania i audiencja u papieża
fot. Michal Ludwiczak / Depositphotos
KAI / pk

W dniach 10-11 stycznia w Watykanie przebywa wiceminister spraw zagranicznych Republiki Białoruś, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Białorusi przy Stolicy Apostolskiej Siarhiej Alejnik - informuje portal catholic.by.

Jak poinformował MSZ Białorusi na swoim portalu mfa.gov.by, 10 stycznia wiceminister Alejnik wziął udział w uroczystej audiencji noworocznej Ojca Świętego Papieża Franciszka dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.

Po audiencji wiceminister spraw zagranicznych Białorusi przeprowadził rozmowy z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem. Omówiono aktualne kwestie współpracy dwustronnej, współpracy w ramach organizacji międzynarodowych, a także wspólnych wysiłków na rzecz wzmocnienia dialogu międzywyznaniowego.

Siarhiej Alejnik spotkał się również z arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem, sekretarzem ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami oraz kardynałem Kurtem Kochem, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wiceszef białoruskiego MSZ w Watykanie. W planie spotkania i audiencja u papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.