26 prób nielegalnego przekroczenia granicy. SG opublikowała nowy raport

26 prób nielegalnego przekroczenia granicy. SG opublikowała nowy raport
fot. Straż Graniczna / Twitter
PAP / pk

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 26 osób; to najmniejsza liczba dobowych prób nielegalnego przekroczenia granicy od początku sierpnia.

"W dn. 20.12 granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 26 osób - to od początku sierpnia najmniejsza liczba dobowych prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Na odcinku ochranianym przez #placówkaSG w Białowieży grupa 10 cudzoziemców siłowo forsowała granicę" - podała Straż Graniczna na Twitterze.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było 1,2 tys. prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

26 prób nielegalnego przekroczenia granicy. SG opublikowała nowy raport
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.