Wietnam. Dominikanin został zamordowany podczas spowiedzi

Wietnam. Dominikanin został zamordowany podczas spowiedzi
Giuse (Józef) Trần Ngọc Thanh OP (fot. Twitter/Foto-VDW/depositphotos.com
KAI/mk

Wietnamski zakonnik został zamordowany przez nożownika, który zadał dominikaninowi śmiertelne ciosy, gdy duchowny słuchał spowiedzi.

Ojciec Giuse (Józef) Trần Ngọc Thanh OP został zabity w sobotę 29 stycznia w ataku nożownika – poinformowała agencja CNA.

Do zabójstwa doszło w misji w Dak Mot, około 60 kilometrów na północny zachód od Kon Tum. Jak podaje wietnamska prowincja dominikanów, zakonnik słuchał spowiedzi przed wieczorną mszą św. Diecezja Kon Tum stwierdziła, że zakonnik został zamordowany w swoim domu i że podejrzany został aresztowany.

DEON.PL POLECA


O. Trần urodził się w 1981 roku w Ho Chi Minh City (dawnym Sajgonie), a śluby zakonne złożył w 2010 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2018 roku.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 30 stycznia w dominikańskim klasztorze w Kon Tum. Pochówek księdza odbędzie się 31 stycznia w kaplicy św. Marcina w Biên Hòa.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Gajda

Historie Polaków, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za wiarę

Ksiądz Janusz Gajda od najmłodszych lat poznawał życiorysy męczenników z czasów hitlerowskiej okupacji. Po wojnie w jego rodzinnym Zawierciu pamięć o lokalnych bohaterach...

Skomentuj artykuł

Wietnam. Dominikanin został zamordowany podczas spowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.