Wietnam: 14 tys. młodych z jednej parafii wzięło udział w procesji z palmami

KAI /kb

W Niedzielę Palmową, która od 1985 jest obchodzona w Kościele katolickim także jako Światowy Dzień Młodzieży, ok. 14 tys. młodych ludzi w parafii w Đại Đồng w diecezji Bùi Chu na północy Wietnamu wzięło udział w procesji z palmami.

Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zachęcił ich miejscowy biskup Thomas Vũ Ðình Hiệu, pisząc w swym liście pasterskim z tej okazji: “Thắp Sáng Tình Yêu Gia Đình” – Rozpalcie miłość w rodzinie.

Procesja, jak i cała uroczystość, stała symbolem przebudzenia dla tamtejszej wspólnoty wiernych. Z powodu pandemii Covid-19 już drugi rok z rzędu diecezja nie przygotowuje obchodów Dnia z osobistym udziałem młodych.

W tej sytuacji ks. Joseph Phạm Văn Hy, wikary z Đại Đồng, zaprosił młodych uczestników wydarzenia do wspólnej pracy w parafii “pod kierunkiem Ducha Świętego”.

A aby przeżyć w sposób wyrazisty i znaczący Wielkie Tydzień, młodych wiernych zaproszono do przeżywania Męki Chrystusowej.

DEON.PL POLECA

Przewodnim tematem tegorocznego Dnia Młodzieży było znaczenie i wartość miłości w rodzinie. Kaznodzieja ks. Martin Nguyễn Đại Lộc pomógł młodym z różnych parafii uświadomić sobie ważność uczuć rodzinnych.

Jak mówiło potem wielu uczestników wydarzenia, było to nauczanie “głębokie i bliskie ich codziennemu doświadczeniu”.

W kulturze wietnamskiej rodzina jest “kolebką, szkołą i miejscem powrotu w miłujące objęcia najbliższych”.

Aby przygotować się do uroczystości tegorocznej Niedzieli Palmowej 28 marca, młodzi diecezjanie skorzystali z sakramentu spowiedzi. Bp Vũ Đình Hiệu przypomniał im, że “Jezus wyrzekł się chwały przyszedł do nas, aby zbawić ludzkość przez swą śmierć na Krzyżu”.

Zachęcił młodzież do naśladowania ludzi z Jerozolimy, gdy witali Pana: “Oni uwierzyli w Boga i złożyli w Nim swoją wiarę. Zbudowali szczęśliwe rodzi ny, stając się przykładem miłości”.

Po zakończeniu diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży ich uczestnicy powrócili do swych domów, niosąc z entuzjazmem “radość Bożą wszystkim”.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Wietnam: 14 tys. młodych z jednej parafii wzięło udział w procesji z palmami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.