Wkrótce III Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II

Wkrótce III Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II
(fot. idmjp2.pl)
8 lat temu
KAI / drr

Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Niegowić i Zakopane - to miasta szczególnie bliskie Karolowi Wojtyle. Od 21 do 23 czerwca w ramach III Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II odbędą się w nich i w wielu innych miastach wydarzenia ukazujące życie i osobę papieża Polaka. Mottem tegorocznego wydarzenia są słowa Ojca Świętego: "Bądźcie dla świata obliczem miłości".

Małopolskie Dni Jana Pawła II to inicjatywa, która zrodziła się w 2011 roku z okazji beatyfikacji Ojca Świętego. Jej celem jest uhonorowanie osoby papieża oraz przyczynianie się do zachowania i szerzenia jego nauki oraz życiowej postawy. W ramach Dni odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które przybliżają postać i naukę Ojca Świętego.

W programie tegorocznej edycji znajdą się koncerty plenerowe, wystawy, pikniki rodzinne, rajdy górskie oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów - informuje Edyta Sierosławska z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

W tym roku projekt obejmuje kilkanaście miast i mniejszych miejscowości regionu, w tym między innymi: Brzesko, Czernichów, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Niegowić, Rabę Wyżną, Szczyrzyc, Zakopane.

Tegorocznym obchodom patronują słowa papieża: "Bądźcie dla świata obliczem miłości", które wypowiedział zwracając się do młodzieży podczas Czuwania Modlitewnego w Toronto 27 lipca 2002 roku.

W Krakowie uroczystości rozpoczynają się 21 czerwca wystawą plenerową "Jan Paweł II i Rodzina" , którą będzie można oglądać na Krakowskich Plantach (odcinek od ul. Franciszkańskiej do ul. Poselskiej).

Z kolei 22 czerwca pod Oknem Papieskim odbędzie się koncert przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 10 im. Jana Pawła II w Krakowie, a także koncert Bełchatowskiego Chóru Gospel Schola Cantorum im. Piotra Kudyby. Natomiast wieczorem zaplanowano występ Haliny Frąckowiak.

W niedzielę 23 czerwca na terenie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Łagiewnikach w ramach III Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II odbędzie się piknik rodzinny, na który wstęp jest wolny. Piknik odbędzie się w godz. 12-18.

Podczas niego zaplanowano m. in. gry i zabawy rodzinne, konkursy, loteria z atrakcyjnymi nagrodami, będzie ściana wspinaczkowa i dmuchany plac zabaw.

Oprócz tego będzie można obejrzeć pokazy pracy i działania Policji, Straży Pożarnej, Ratownika Medycznego, Wojsk Specjalnych oraz 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego. Odbędą się także koncerty, m.in. zespołu Czasza, Roberta Kasprzyckiego, wystąpi też kabaret Truteń.

W tym dniu w Sanktuarium bł. Jana Pawła II o godz. 10 odbędzie się uroczysta Msza św. i poświęcenie kościoła górnego.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wkrótce III Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.