Włochy: Kościół obchodzi Dzień Życia

Włochy: Kościół obchodzi Dzień Życia
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Pod hasłem "Miłosierdzie sprawia, że życie rozkwita" Kościół katolicki we Włoszech obchodzi 7 lutego Dzień Życia. Tegoroczne przesłanie skupia się na konieczności ochrony życia w wielu odmiennych kontekstach. Biskupi wymieniają m.in.: desperackie podróże uchodźców, aborcję, głód, śmierć w pracy, a także słabą politykę prorodzinną.

"Miłosierdzie objawia oblicze człowieka i Boga. Dlatego spotkanie z Chrystusem oznacza również dla współczesnego człowieka dostrzeżenie prawdziwego oblicza, każdej osoby, która staje na naszej drodze, a w niej oblicza Boga" - tłumaczy bp Pietro Maria Fragnelli, kierujący we włoskim episkopacie komisją ds. rodziny, młodzieży i życia. Zaznaczył, że nieraz wydaje się, "iż życie coraz bardziej traci na wartości, coraz mniej jej cenimy", toteż episkopat zachęca do refleksji nad tą podstawową wartością, by ją na nowo odkryć i docenić.

"Jako chrześcijanie musimy wychodzić naprzeciw tym wszystkim sytuacjom, które są przeciwko życiu. Nie pomaga w tym krótkowzroczna polityka mediów, skupiona na tu i teraz. Musimy na nowo odkryć wartość życia choćby przez wzmacnianie więzi międzypokoleniowych" - stwierdził bp Fragnelli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: Kościół obchodzi Dzień Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.