Włochy: młodzież i rodzina - priorytetami nowego metropolity Mediolanu

Włochy: młodzież i rodzina - priorytetami nowego metropolity Mediolanu
(fot. Noppasin / shutterstock.com)
KAI /kk

Priorytetami posługi nowego metropolity Mediolanu będzie młodzież i rodzina. Powiedział o tym sam abp Mario Delpini, mianowany przez papieża Franciszka 7 lipca tego roku, na miejsce kard. Angelo Scoli.

Swoją pierwszą Mszę jako metropolita 66-letni arcybiskup odprawił w sobotę przed południem w bazylice pod wezwaniem św. Ambrożego, patrona miasta i jego pierwszego biskupa.
Zwracając się do obecnych nowy metropolita mediolański zauważył, że "młodości nie należy przeżywać, jak gdyby to był parking, ale jako drogę i definitywny wybór". A nawiązując do złożenia wieczystych ślubów przez dwie niewiasty, dodał: "Te młodości, które podjęły ostateczną decyzję, są jedną z moich trosk duszpasterskich".
Żartując następnie, że "odebrał im widownię", za co bardzo przeprasza, abp Delpini wyraził zaskoczenie wielką liczbą dziennikarzy i operatorów telewizyjnych, obserwujących jego pierwsze publiczne wystąpienie na nowym urzędzie. "Nie zdawałem sobie nigdy sprawy, że ich pasją są długie Msze pontyfikalne", zauważył.
Z bazyliki św. Ambrożego nowy metropolita pojechał do miejscowości Flero w prowincji Brescia, na spotkanie rodzin wielodzietnych". Jak podkreślił i one będą jednym z priorytetów jego posługi. Ingres abp. Delpiniego do katedry w Mediolanie odbędzie się 24 września o godzinie 19.00.
Włochy: młodzież i rodzina - priorytetami nowego metropolity Mediolanu - zdjęcie w treści artykułu

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: młodzież i rodzina - priorytetami nowego metropolity Mediolanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.