Włoski arcybiskup o członkach mafii: oni zabijają Neapol!

Włoski arcybiskup o członkach mafii: oni zabijają Neapol!
Fot. Contrasto TV / YouTube.com
2 tygodnie temu
KAI / tk

Metropolita Neapolu abp Domenico Battaglia odniósł się do zaostrzającej się wojny gangów w tym mieście. "Oni zabijają Neapol! Ślad krwi, który w ostatnich dniach pozostawiono na kilku ulicach i dzielnicach, nie może nikogo pozostawić obojętnym” – napisał abp Battaglia.

"Wszystkie siły społeczne, niezależnie od wyznania, muszą pilnie zrobić coś przeciwko eskalacji przemocy. W żadnym wypadku nie należy czekać z rezygnacją i patrzeć jak Neapol umiera" - napisał metropolita Neapolu.

"Camorra i podziemie są w trakcie procesu niszczenia miasta z nieludzkim okrucieństwem" - zaznaczył arcybiskup w swoim emocjonalnym apelu. "Ci, którzy nadal udają, że nic się nie stało, przyczyniają się do upadku. Zamiast tego nadszedł czas, aby przejść od `zimnego indywidualizmu` do nowego poczucia wspólnoty. To jedyny sposób na ożywienie tego regionu" - czytamy w apelu.

Abp Battaglia zwrócił się bezpośrednio do "członków Camorry, skorumpowanych i wspólników przestępczości zorganizowanej" i wezwał ich: "Zachowujcie się znowu jak ludzie! Zawróćcie!" Zapewnił, że jako arcybiskup Neapolu jest gotów towarzyszyć "krokom nawrócenia" wszystkich tych, którzy chcą słuchać swojego sumienia. "Nie jest jeszcze za późno, aby złożyć broń i wyruszyć na drogę sprawiedliwości" - zachęcił abp Battaglia i zapowiedział, że w najbliższych dniach podejmie szereg inicjatyw mających na celu nawiązanie dialogu z różnymi przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego.

W ostatnich tygodniach w Neapolu doszło do krwawych starć między rywalizującymi ze sobą klanami camorry. Policja odnotowała dwanaście ataków i zamachów bombowych, głównie w neapolitańskiej dzielnicy Ponticelli. Kilka osób zginęło. Ostatnim z nich był 23-letni mężczyzna, który został zastrzelony siedmioma strzałami z pistoletu z bliskiej odległości.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Wojnarowska
7,00 zł
14,00 zł

Opowieść o samotności i o tym, jak przyjaźń może zmienić życie każdego z nas.

Joasia z powodu swojej choroby nie może oddalać się zbyt daleko od domu. Julek z kolei w domu nie potrafi wytrzymać. Zawsze...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włoski arcybiskup o członkach mafii: oni zabijają Neapol!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.