Włoski episkopat: Milion euro na pomoc Sardynii

Włoski episkopat: Milion euro na pomoc Sardynii
(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)
8 lat temu
KAI / mm

Włoska Konferencja Biskupia zapowiedziała przekazanie miliona euro doraźnej pomocy dla ofiar powodzi na Sardynii. Środki, pochodzące z podatków kościelnych, stanowią pierwszą solidarną reakcję na tragedię, jaka kilka dni temu dotknęła tę wyspę, stwierdza komunikat episkopatu.

W wyniku powodzi, do których doszło w następstwie cyklonu "Cleopatra", od 18 listopada na Sardynii zmarło co najmniej 16 osób, a ponad trzy tysiące utraciły dach nad głową. Włoski rząd ogłosił na tym obszarze stan klęski żywiołowej. Premier Enrico Letta powiedział, że była to "tragedia narodowa". O solidarność z ofiarami cyklonu i powodzi na Sardynii apelował także papież Franciszek.

Najbardziej ucierpiała północno-wschodnia część wyspy Episkopat wyraził uznanie dla pracy Caritas w tym regionie. Szczególnie wielkie spustoszenia cyklon spowodował w diecezji Tempio-Ampurias. Tamtejszy biskup Sebastiano Sanguinetti spotkał się z księżmi i kierownikami Caritas, by omówić koordynację najpilniejszych prac. Prowadzone przez Kościół ośrodki na wyspie są bez przerwy otwarte dla bezdomnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włoski episkopat: Milion euro na pomoc Sardynii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.