Nawałnica na Sardynii - 14 ofiar śmiertelnych

Nawałnica na Sardynii - 14 ofiar śmiertelnych
(fot. EPA/MASSIMO LOCCI)
8 lat temu

 Do 14 wrosła liczba śmiertelnych ofiar nawałnic, które przeszły w poniedziałek nad Sardynią. Ulewie towarzyszyła wichura, nazwana "cyklonem Kleopatra". W nocy znaleziono ciała poszukiwanych osób. Włoska wyspa pogrążyła się w chaosie.

To żywioł, jakiego jeszcze na Sardynii nie było - informują władze lokalne. Ekipy ratunkowe obecne w wielu rejonach wyspy odkryły wraz z nadejściem świtu skalę zniszczeń.

W rejonie miejscowości Arzachena w prowincji Olbia nad ranem we wtorek znaleziono w zalanej suterenie ciała czteroosobowej brazylijskiej rodziny, w tym dwojga dzieci.

Oberwanie chmury rozpoczęło się w północno-wschodniej Sardynii, a następnie rozprzestrzeniło się na inne obszary wyspy. Pierwszą ofiarą śmiertelną była 64-letnia kobieta, którą w ciągu dnia w poniedziałek znaleziono w zalanym domu w rejonie miasta Oristano, gdzie zniszczenia są największe. Ewakuowano tam z domów około 800 osób.

W Torpe koło Nuoro w zalanym domu zginęła 90-letnia kobieta. W rezultacie zawalenia się mostu w Dorgali, w tym samym rejonie, zginął policjant, który eskortował karetkę pogotowia.

Koło Olbii w małym samochodzie porwanym przez potoki wody zginęły matka i córką.

Trzy osoby straciły życie w małym furgonie, gdy zawalił się pod nim most na drodze między Olbią a Tempio.

Wiatr w wielu miejscach przekraczał prędkość 100 kilometrów na godzinę. To nie były ulewy, ale bomby wodne - informują media.

Zniszczenia są ogromne, a komunikacja na Sardynii i między wyspą a stałym lądem została sparaliżowana.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nawałnica na Sardynii - 14 ofiar śmiertelnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.