„WNET do Madrytu” - nowa audycja o ŚDM

„WNET do Madrytu” - nowa audycja o ŚDM
KAI / drr

Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia o godz. 21.00 w internetowym radiu WNET rusza cotygodniowa, godzinna audycja o Światowych Dniach Młodzieży „WNET do Madrytu”. Program powstaje pod patronatem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Program, dostępny przez Internet w całej Polsce i na świecie, kierowany jest szczególnie do wolontariuszy i uczestników tegorocznego spotkania z Ojcem Świętym, ale także do tych wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej na temat Światowych Dni Młodzieży. W każdej audycji słuchacze znajdą rozmowę ze znanym gościem. W pierwszym odcinku będzie to Conrado Moreno. Poprowadzi on również cotygodniowy, krótki kurs języka hiszpańskiego.

W czasie audycji „WNET do Madrytu” mowa będzie o kulturze Hiszpanii i miejscowych zwyczajach, pojawią się także praktyczne porady związane z wyjazdem do Madrytu. Autorami programu i prowadzącymi będą wolontariusze tegorocznego ŚDM. Posłuchać będzie można nietypowych, nieznanych historii i świadectw uczestników dotychczasowych spotkań z papieżem. Zaplanowano łączenia z korespondentami w Hiszpanii oraz w innych krajach (m.in. we Francji i na Filipinach), aby na bieżąco śledzić przygotowania do ŚDM w różnych częściach świata. „Giełda ogłoszeń” w ramach audycji pomoże wyjeżdżającym w przygotowaniach i budowaniu sieci kontaktów.

Nie zabraknie przygotowań duchowych: znani i cenieni duchowni oraz świeccy będą rozważać papieskie przesłania, kierowane do młodych uczestniczących w ŚDM.

Audycji można słuchać na stronie internetowej radia WNET w każdą niedzielę o godz. 21.00 pod adresem: www.radiownet.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

„WNET do Madrytu” - nowa audycja o ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.